понедельник, 29 августа 2022 г.

Школа Ввічливості: "Краще переконувати словами ніж кулаками"

 


Любі діти, ви знаєте, що кожна людина має власне особисте і тільки одне життя. Але людина живе з людьми, між людьми та серед людей. Людина має розум і велику цінність – мову. Тобто може спілкуватися з іншими людьми.

Діти, ми з вами знаємо, що в шкільному житті не завжди так легко спілкуватися як наприклад, з дорослими. Нас пригнічує, коли кожного разу нас перебивають однокласники або не дають гарні дівчата висловити свої думки, кожному знайомі дані ситуації, що зазвичай намагається зробити однокласник якого перебивають? Мабуть, кричати з усіх сил щоб його почули або використовувати замах руками показуючи таким чином своє обурення, яке приводить до непорозуміння.

Кожен день дитина задає питання собі бити чи не бити за неповагу до себе? То ж відповіді на ці запитання ми з вами знайдемо у мультфільмі: «Корисні підказки». То ж дивимось.




среда, 24 августа 2022 г.


 

ЯК УКРАЇНЦІ СВЯТКУЮТЬ ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

З нагоди Дня здобуття суверенітету на всій території держави відбуваються святкові заходи. Традиційно проводиться парад військ та військової техніки в Києві. У 2016 році в парадному дійстві приймали участь військові із зони конфлікту на Сході України, яким Президент вручив нагороди та бойові прапори.

Парад – не єдиний захід, присвячений здобуттю суверенітету нашою державою. День незалежності України 2016 року знаменувався розгортанням найбільшого в світі українського прапора з квітів у національному музеї народної архітектури. Молодь влаштовувала патріотичні флешмоби в обласних центрах, а столиця відсвяткувала гучним музичним фестивалем. Також щорічно святкові заходи відбуваються на Донбасі, де українські військові по-своєму відзначили цю подію.

Кожен рік вносить свої корективи у програму святкування. Проте патріотичні пісні стали обов’язковим атрибутом урочистого святкування. Останнім часом збільшилася кількість патріотичної поезії до свята Незалежності майже кожен пересічний українець прагне відчути себе поетом та написати вірш до цього визначного, державного свята. Хорошою традицією стало дарувати вітальні листівки до Дня незалежності України, оформлені в національному чи патріотичному стилі.

ТРАДИЦІЇ СВЯТКУВАННЯ

Відзначення кожної річниці державного суверенітету розпочинається з 23 серпня - дня українського прапора. Кожного року у День прапора урочисто проводиться церемонію підняття українського стяга в багатьох містах. З поваги до державної символіки України, цю Ініціативу традиційно підтримають і закордонні дипломатичні установи,

Ранок 24 серпня розпочинається з урочистої ходи Хрещатиком ветеранів збройного конфлікту на Сході України, підрозділів ЗСУ, представників ВС, та представників війкових частин із інших країн до головної площі країни – Майдану Незалежності. Традиційно святкування Дня незалежності завершується виступами відомих артистів творчих колективів з усіх куточків України.

У всіх обласних і районних центрах, та інших населених пунктах проводяться церемоніальні заходи, до яких приєднаються депутати Верховної Ради України, представники органів центральної та місцевої влади, учасники АТО та пересічні Українці. Відбувається покладання квітів до пам’ятників героям, які віддали свої життя за мрії української сім’ї про єдність, свободу, і світле майбутнє України.

Святкування триватимуть до пізнього вечора, і продовжиться освітніми заходами, присвяченими історії свята та української держави. На численних концертах співаки та популярні гурти представлять свої пісні до Дня незалежності України. Великі видавництва, майстри й умільці готують нові листівки для привітання українців в усьому світі.

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ. ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ ДЕРЖАВНОГО СВЯТА

Всі знають, коли святкують народження суверенної української держави, та не всім відомо, що так було не завжди. Спочатку датою торжества обрали 16 липня, саме в цей день відбулося прийняття Декларації про державний суверенітет України. Такий документ підписали депутати Верховної Ради УРСР у 1990 році. Влітку 1991 відбулися перші святкування, але подальші події внесли певні корективи у святкування.

Акт проголошення незалежності від 24 серпня було підтверджено більшістю голосів на грудневому всеукраїнському референдумі. Новини від 20 лютого 1992 року повідомляють, що саме це стало підставою для остаточного визначення святкової дати депутатами першого скликання. Вперше у серпні День незалежності Україні було відзначено у 1992. З того часу весь український народ традиційно відзначає це свято 24 серпня.

Наступним визначним святом державного рівня став День Конституції, прийнятої 28 червня 1996 році. Це свято відзначається не так пишно , проте після офіційне набуття країною державного суверенітету цей день став офіційним державними святом та вихідним днем.

понедельник, 22 августа 2022 г.

Чистота-запорука здоров'я!

  



Умивайтеся уранці і увечері, використовуйте засоби особистої гігієни.

• Чистите зуби не менше 3 хвилин. Ваша зубна щітка не має бути занадто м’якою.

• Завжди мийте руки перед їжею, після прогулянки і туалету.

 

• Майте завжди чисту носову хустку або одноразові серветки.

• Для їжі користуйтеся тільки своїм посудом, не беріть брудних тарілок, ложок, чашок.

• Для питної води використовуйте одноразовий посуд. Не залишайте використаний одноразовий посуд, викидайте його у відро для сміття.

• Стежте за чистотою свого одягу, взуття.

• Не ходите в одному і тому ж взутті на вулиці, в школі і удома. Удома носите м’яке домашнє взуття, для спортивних занять використовуйте спортивне взуття.

• Допомагайте учителеві і черговим в підтримці порядку в класі, допомагайте рідним в домашньому прибиранні.

• Дотримуйтеся режиму дня!

• Не економ час за рахунок сну.

• Прокинувшись, відкрий фрамугу чи кватирку і провітри кімнату.

• Щоранку за будь-якої погоди роби зарядку.

• Почисти зуби, вмий з милом обличчя, ноги, руки, шию, під пахвами, якщо є можливість — роби холодні обтирання.

• Влітку ходи босоніж. Поступово привчай себе виходити на холод навіть взимку на декілька хвилин.

• Поснідай і лише після цього йди до школи.

• У школі перед уроками провітрюй класну кімнату.

• Читаючи і пишучи — сиди правильно, тримай голову на відстані 35 см від книги чи зошита. Для цього використовуй підставку.

• Дбай про чистоту голови, вух, ніг та рук.

• Періодично мийся в лазні чи вдома. Обов’язково коротко стрижи нігті.

• Мий руки після вбиральні та перед вживанням їжі.

• У класній кімнаті та вдома знімай верхній одяг та взуття.

• Готуй уроки після провітрювання кімнати або при відкритій кватирці.

• Не читай у ліжку. Кожні 35 хвилин роби перерву.

• Щодня проходь не менше 3 км. Бажано робити прогулянки серед природи (в лісі, саду, на квітучих луках чи в полі).

• Ходіння, біг, стрибання із скакалкою, рухливі ігри, катання на велосипеді, ковзанах, лижах і взагалі активний відпочинок − наснажують здоров’ям.

• Жодного дня без фізичної праці. В праці − довголіття людини.

• Перед сном почисти одяг та взуття, приготуй зошити і книги, зроби прогулянку на свіжому повітрі, почисти зуби та помий ноги, провітри кімнату; а якщо можеш − спи з відкритою кватиркою, а влітку − на подвір’ї, саду чи на балконі.

У віці 7 років дитина вже має певні гігієнічні навички. Треба тільки стежити, щоб вона не лінувалася їх дотримуватися.

Важливо навчити дитину правильно розподіляти час для виконання уроків, змінювати види занять з різних предметів, робити перерви між ними по 10 -15 хвилин, під час яких знімається напруга, відпочивають очі. Бажано влаштувати дитині зручний шкільний куточок. Стіл для занять ставлять так, щоб світло падало ліворуч. Світло від настільної лампи (60 Вт) не повинне бити в очі і засліплювати дитину. Неправильне освітлення і неправильна висота столу і стільця можуть привести до порушення зору і осанки. Щоб при письмі зменшувалося навантаження на хребет, сидіти потрібно прямо, спираючись на спинку стільця, не навалюватися грудьми на стіл; ноги в гомілковостопному, колінному і тазостегновому суглобах зігнуті під прямим кутом; потрібне рівномірне навантаження на обидві половини тазу; голову слід тримати вперед, відстань від очей до столу − 25 см.

Ранок дитини повинен розпочинатися з гігієнічної гімнастики, комплекс вправ слід підібрати з урахуванням його здоров’я і функціональних особливостей. До занять в школі проводиться ввідна гімнастика, мета якої − підготувати організм до усидливості, підвищити рівень функціонування усіх систем, скоротити період входження в ритм занять в школі. Її тривалість 7 −10 мін, включає вона 5 − 7 вправ (ходьба, стрибки, нахили, повороти і завершальні рухи на увагу, які виконуються не по показу, а по розповіді). Таку гімнастику доцільно проводити і перед виконанням домашніх завдань. Під час навчальних занять передбачаються короткі перерви для фізкультхвилинок, гімнастики для очей (щоб змінити позу, поглибити дихання, поліпшити кровообіг голови дати відпочинок очам). Для молодших школярів корисні рухливі ігри, естафети.

До названих рухових моментів додаються уроки фізкультури, заняття в спортивних гуртках і секціях, походи, прогулянки з елементами рухливих ігор. Дуже корисні ходьба на лижах, гра у баскетбол, волейбол. Займатися окремими видами спорту школярі починають в різному віці, залежно від фізичної підготовки дитини і особливостей того або іншого.

среда, 17 августа 2022 г.

Поради батькам молодших школярі

 





 1. Показуйте дитині, що її люблять такою, якою вона є, а не за якісь досягнення.


2. Не можна ніколи (навіть у пориві гніву) говорити дитині , що вона гірша за інших

3. Треба чесно й терпляче відповідати на будь-які запитання, займатися з нею тим, що їй подобається, заохочувати всі зусилля дитини, а саме її бажання пізнавати нове. Потрібно уникати стереотипів та шаблонів у роботі, розвивати творчість дитини.

4. Намагайтеся щодня знаходити час, щоб побути наодинці зі своєю дитиною.

5. Учіть дитину вільно спілкуватися не тільки зі своїми однолітками, але і з дорослими.

6. Не соромтеся підкреслювати, що ви пишаєтеся своїм малюком.

7. Будьте чесні в оцінках своїх почуттів до дитини.

8. Завжди говоріть дитині правду, навіть коли вам це невигідно.

9. Оцінюйте тільки вчинки, а не її саму. Уникайте негативних оцінок дитини, порівнювати результати роботи дитини можна тільки з її власними досягненнями, а не з досягненнями інших дітей.

10. Не смикати її щохвилини, не говорити їй про недоліки, не пригнічуйте ініціативи дитини.

11. Не домагайтеся успіху силою. Примус - найгірший варіант морального виховання. Примус у сім’ї руйнує особистість дитини. Уникайте авторитарного стилю у вихованні дітей! Уникайте прямого тиску на дитину.

13. Визнайте право дитини на помилку.

14. Думайте про дитячий „банк” щасливих спогадів.

15. Дитина ставиться до себе так, як ставляться до неї дорослі.

16. І взагалі, хоч інколи ставте себе на місце своєї дитини, і тоді ви краще зрозумієте, як її виховувати.

17. Твердість лінії у вихованні досягається терпінням, відсутністю поспіху.

18. Знайдіть золоту середину між періодичними перебуванням малюка наодинці з собою і спілкуванням з дорослими.

Пам'ятайте:

* Покарання – це моральний замах на здоров'я: фізичне і психічне.


* Покарання не повинно бути за рахунок любові. Не залишайте дитину без заслуженої похвали і нагороди. Ніколи не відбирайте подарованого вами чи кимось іншим.


* Краще не карати, ніж карати із запізненням. Запізнілі покарання нагадують дитині про минуле, не дають змоги стати іншою.


* Покараний – значить вибачений. Інцидент вичерпано – сторінка перегорнута. Наче нічого й не трапилось. Про старі гріхи ні слова. Не заважайте починати життя спочатку!


* Хоч би що там трапилось, хоч би якою була провина, покарання не повинно сприйматися дитиною як перевага вашої сили над її слабкістю, як приниження.


* Дитина не повинна боятися покарання. Найвразливіше для неї — ваше засмучення.